تغیرات برنامه‌های آموزشی

برگ راهنمای دریافت استعلامات پذیرفته شدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت کانون وکلای دادگستری مرکز سال ١٣٩٧

نحوه اقدام در مورد استعلامات:

الف) پزشکي قانوني: پذیرش پزشکی قانونی در شهر و استان تهران روزانه ٧٥ نفر در هر شیفت کاری  به تفکیک جنسیت روزهای پنجشنبه زمان مراجعه خانم ها و روزهای جمعه زمان مراجعه آقایان می باشد طبق برنامه تعیین شده به شرح زیر می باشد.

تاکید می شود در روزهای پنج شنبه آقایان مراجعه ننمایند و یا بر عکس روزهای جمعه خانم ها مراجعه ننمایند.

 • زمان انجام تست عدم اعتیاد در شهر و استان تهران روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته فقط در سال ١٣٩٧
 • ساعت مراجعه از ساعت ٩ صبح الی ١٢ و ساعت ١٣ الی ١٧ می باشد.
 • نشانی اداره کل پزشکی قانونی : تهران خیابان طالقانی بعد از تقاطع بهار اداره کل پزشکی قانونی استان تهران
 • همراه داشتن استعلام کانون به تاریخ مراجعه (تاریخ روز) ، یک قطعه عکس پرسنلی جدید ، کارت ملی، کارت بانکی جهت پرداخت هزینه به مبلغ صد هزار تومان الزامی است.
 • عدم مصرف داروهای آرام بخش ، مسکن و کدئین دار ٤٨ ساعت قبل از آزمایش 
 • به تاریخ و ساعت مراجعه مندرج در استعلام کانون توجه شود.  

  توجه : در برنامه پس از ورود به صفحه و مشاهده لیست استعلام ها ، بر روی دکمه چاپ استعلام پزشکی قانونی کلیک نمایید. مجددا از شما پرسیده خواهد شد که استعلام را در تهران انجام می دهید یا نه . پس از آن بر اساس گزینه ای که انتخاب نموده اید ، تاریخ و ساعت مراجعه شما تعیین خواهد شد.
   

انجام استعلام پزشکی قانونی در سایر شهرستانها :

پذیرفته شدگانی که تمایل دارند استعلام پزشکی در سایر شهرستانها (به جزء شهر و استان تهران) انجام دهند می توانند استعلام خود را از سایت کانون دریافت نمایند و با مراجعه به پزشکی قانونی شهرستانها یا شهرهای مدنظر به غیر از پنج شنبه و جمعه مراجعه نمایند. 
توجه نمائید تاریخ استعلام و تاریخ مراجعه یکی باشد بنابراین هر روز قصد انجام آزمایش داشتید همان روز استعلام خود را دریافت نمائید .

توجه ١ : استعلام پزشکي قانوني بايد حتماً در واحدهاي پزشکي قانوني که زير نظر قوه قضاييه مي باشد انجام شود بنابراين از مراجعه به مراکز درماني دولتي و يا خصوصي خودداري فرماييد. ممکن است سازمان پزشکي قانوني شما را به يک مرکز درماني جهت انجام تست عدم اعتياد معرفي نمايد در صورت انجام چنين کاري پاسخ مرکز درماني بايد مجدداً به پزشکي قانوني ارائه تا سازمان پزشکي قانوني پاسخ را به کانون اعلام نمايد.

توجه ٢ : در صورت عدم مراجعه به موقع به سازمان پزشکي قانوني تحت هيچ شرايطي استعلام مجدد صادر نمي گردد.

توجه ٣ : همراه داشتن يک قطعه عکس و کارت عابر بانک و کارت ملی در زمان مراجعه به پزشکي قانوني الزامي است.

ب) تشخيص هويت:

پذیرفته شدگان باید استعلام تشخیص هویت خود را ظرف یک هفته به پلیس + ١٠ منطقه محل سکونت ارائه و نسبت به انجام آن اقدام نمایند. 

ج) استعلام دانشگاه:

پذیرفته شدگان بايد اين استعلام را (به پیوست مدرک لیسانس) ظرف يک هفته به دانشگاهي که از آن مدرک کارشناسي خود را اخذ نموده تحويل دهد، معمولاً اکثر دانشگاه ها تاييديه خود را راساً به کانون ارسال مي نمايند بنابراين قبول شده وظيفه اي جهت تحويل پاسخ اين استعلام را به کانون ندارد.
 

توجه خيلي مهم : ضرورت دارد قبول شدگان پاسخ هر سه استعلام را پس از دريافت از مرجع مربوط نزد خود نگه دارند و با هم تحويل دايره صدور پروانه دهند بنابراين از ارائه پاسخ هر استعلام بطور جداگانه به کانون موکداً خودداري فرماييد. چنانچه دانشگاه پاسخ استعلام کانون را راساً ارسال نمود، قبول شده فقط پاسخ دو استعلام ديگر را بايد تحويل کانون دهد.

نحوه ارائه پاسخ استعلامات :

از طریق پست سفارشی پیشتاز با ذکر نام و نام خانوادگی و رتبه و قید عبارت (مخصوص قبول شدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت)  بر روی پاکت ارسالی به نشانی : « تهران، میدان آرژانتین، خیابان زاگرس، پلاک ٣، کانون وکلای دادگستری مرکز کدپستی ١٥١٤٩٣٤٤١١ طبقه سوم ، واحد صدور پروانه » ارسال شود و یا با مراجعه حضوری می توانید به کانون ارائه نمائید.

آخرین مهلت تحویل پاسخ استعلامات تا روز چهارشنبه ١٣٩٨/٠٢/٠٤ می باشد.

شیوه ی دریافت  استعلام و اطلاع از وصول پاسخ استعلام ها و روند مراحل صدور پروانه

جهت دریافت نامه استعلام و  اطلاع از وصول پاسخ استعلام ها نیز به نشانی  inquiry.icbar.org   مراجعه نمایید.

اطلاع رسانی در این خصوص صرفاً از طریق سایت کانون و به صورت اینترنتی خواهد بود. بنابر این به مراجعات حضوری و تلفنی در این خصوص پاسخ داده نخواهد شد.

 توجه : در برنامه پس از ورود به صفحه و مشاهده لیست استعلام ها ، بر روی دکمه چاپ استعلام پزشکی قانونی کلیک نمایید. مجددا از شما پرسیده خواهد شد که استعلام را در تهران انجام می دهید یا نه . پس از آن بر اساس گزینه ای که انتخاب نموده اید ، تاریخ و ساعت مراجعه شما تعیین خواهد شد.

در صورتی که تهران را برا ی استعلام پزشکی قانونی انتخاب نمودید و ظرفیت مراجعه برای سال ١٣٩٧ تکمیل شده بود و نامه شما صادر نگردید ، منتظر اعلام ظرفیت های جدید در سال ١٣٩٨ باشید

مطلب قبلی آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی
مطلب بعدی شرایط پذیرش دانشجوی بورسیه جهت تصدی منصب قضا
Print
468 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
 • Comments

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

 • بازگشت به بالای سایت