تغیرات برنامه‌های آموزشی
SuperUser Account

آگهی ثبت نام آزمون سردفتری ۱۳۹۷ منتشر شد.

آگهی ثبت نام آزمون سردفتری 1397 منتشر شد.

داوطلبان واجد شرایط می توانند از تاریخ 15 / 2 / 1397 لغایت 25 / 2 / 1397 با مراجعه به سایت اینترنتی به نشانی www.ssaa.ir اقدام به ثبت نام نمایند.

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نظر دارد براساس ماده ۵ قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران برای مناطقی که نیاز به تأسیس دفتر اسناد رسمی دارند، از بین متقاضیان واجد شرایط زیر از طریق آزمون کتبی و اختبار، سردفتر اسناد رسمی انتخاب نماید. داوطلبان واجد شرایط می توانند از تاریخ ۱۵ / ۲ / ۱۳۹۷ لغایت ۲۵ / ۲ / ۱۳۹۷ با مراجعه به سایت اینترنتی به نشانی www.ssaa.ir اقدام به ثبت نام نمایند.


* داوطلبین در زمان ثبت نام الزاما باید واجد شرایط ذیل باشند:
۱- تابعیت جمهوری اسلامی ایران
٢- التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران .
٣- داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت سربازی در زمان ثبت نام آزمون برای آقایان).
۴- نداشتن سابقه محکومیت و سوء پیشینه که موجب محرومیت از حقوق اجتماعی باشد.
۵- نداشتن محکومیت انفصال دائم از خدمات دولتی یا قضائی یا وکالت دادگستری یا محکومیت انفصال موقت خدمات مذکور در مدت انفصال یا تعليق.
۶- داوطلبین باید به تشخیص پزشکی قانونی از سلامتی، تندرستی و توانائیهای جسمی متناسب و لازم برای انجام امور سردفتری برخوردار بوده و به هیچ یک از انواع مواد مخدر اعتیاد نداشته باشند.
۷- مطابق ماده ۱۵ قانون دفاتر اسناد رسمی متقاضیان نباید به شغل قضاوت، وکالت دادگستری، عضویت در مؤسسه دولتی و وابسته به دولت و شهرداریها، عضویت در هیأت مدیره و مدیریت عامل شرکتهای تجاری و بانکها یا مؤسسات بیمه و مؤسسات دولتی و یا وابسته به دولت اشتغال داشته باشند.
۸- مطابق حدنصاب سنی مذکور در ماده ۹ قانون دفاتر اسناد رسمی متولدین۱۳۴۸/۱/۳۰ لغایت ۱۳۷۳/۴/۲۹ مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون خواهند بود.
۹- مدرک کارشناسی و بالاتر حقوق قضائی، علوم ثبتی، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق سردفتراسناد رسمی، منقول از دانشکده الهیات یا دانشکده سابق معقول و منقول و یا کارشناسی و بالاتر در رشته الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی معتبر مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
تذکر مهم : افراد دارای مدرک تحصیلی معادل مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون نمی باشند.
۱۰- داشتن مدرک کارشناسی کلیه رشته ها با سه سال تمام سابقه دفتریاری.
۱۱- دفتریاران اول با مدرک تحصیلی دیپلم کامل متوسطه بشرط داشتن هفت سال سابقه دفتریاری اول.
۱۲-داشتن مدرک تحصیلی حوزوی حداقل سطح دو و بالاتر از حوزه های مدیریت علمیه قم، اصفهان وخراسان رضوی ( برای طلاب شیعه ) و یا دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران و شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ( برای اهل تسنن)
۱۳-دارندگان تصدیق اجتهاد از مراجع مسلم.
۱۴-دارندگان مدرک افتاء از مراجع مسلم اهل سنت که به تائید رئیس قوه قضائیه رسیده باشد.

مواد امتحانی عبارت است از:
۱- ادبیات فارسی ( با ضریب ۲)
۲- عربی ( با ضریب ۱)
۳- حقوق ثبت ( با ضریب ۳)
۴- حقوق مدنی ( با ضریب ۳)
۵- حقوق جزاء ( با ضریب ۲)
۶- حقوق تجارت ( با ضریب ۲)
۷- احکام شرعی  (ضریب ۲)
۸- قانون و آئین نامه های دفاتر اسناد رسمی ( با ضریب ۳)
۹- اطلاعات عمومی و هوش عمومی و هوش ( با ضریب ۱)

نحوه ثبت نام:
متقاضیان درصورت واجد شرایط بودن می توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www.ssaa.ir نسبت به انجام ثبت نام اینترنتی و اخذ شماره رهگیری به نحو ذیل اقدام نمایند:

۱-ثبت نام در سایت مذکور از تاریخ 15/2/1397 لغایت25/2/1397

۲-اسکن عکس پرسنلی ۳×۴، با عرض ۱۵۰ و ارتفاع ۲۰۰ پیکسل و با فرمت JPG و حجم حداکثر ۲۰۰ کیلوبایت

۳- هزینه برگزاری آزمون به مبلغ600،000 ریال می باشد که صرفا از طریق سامانه قابل پرداخت و لازم است داوطلبان شماره رهگیری پرداخت و در جهت پیگیری مراحل بعدی آزمون و دریافت کارت ورود به جلسه نزد خویش نگهداری نمایند.


تذکرات مهم :

-قبل از واریز وجه ثبت نام لازم است متقاضیان از انطبا شرایط خود با مفاد اطمینان حاصل نمایند. بدیهی است هزینه واریزی ثبت نام به هیچ وجه برگشت داده نمی شود .

-شماره کد رهگیری قبض واریزی را در قسمت مربوط به تائید پرداخت وجه ثبت نام، عینا وارد نمائید. با توجه به اینکه کلیه اطلاعات مربوط به آزمون و تکمیل پرونده از طریق ارسال پیامک به تلفن همراه یا به نشانی پست الکترونیکی اعلامی ارسال خواهد شد، لذا متقاضیان موظفند بندهای ۱۴ و ۱۵ تقاضانامه را با دقت تکمیل نمایند. بدیهی است عواقب ناشی از عدم تکمیل بندهای مزبور متوجه متقاضی خواهد بود.

- ثبت نام زمانی کامل بوده که داوطلب با استفاده از کد رهگیری به صفحه مشاهده و چاپ اطلاعات  مراجعه و پس از اطمینان از صحت اطلاعات مندرج در فرم تقاضای شرکت در آزمون را چاپ و نزد خود نگهداری کنند .

تاریخ و محل برگزاری آزمون و نحوه توزیع کارت:

- آزمون کتبی در تاریخ ۱۳۹۷/۴/۲۹ برگزار خواهد شد.

- محل برگزاری آزمون همزمان با توزیع کارت ورود به جلسه طی اطلاعیه های منتشره در سایتwww.ssaa.ir  به اطلاع داوطلبین خواهد رسید اسامی پذیرفته شدگان آزمون کتبی، حداکثر ظرف دو ماه پس از برگزاری آزمون در سایت سازمان ثبت اسناد و املاک به نشانیwww.ssaa.ir اعلام خواهد شد و به مدت ۲۰ روز قابل دسترسی خواهد بود قبول شدگان می بایست حداکثر ۲۰ روز از تاریخ اعلام نتیجه تصویر مصدق مدارک مشروحه ذیل را از طریق پست پیشتاز به صندوق پستی ۱۱۳۶۹۳۴۶۱۱ ارسال نمایند.

1- تصویر مدرک تحصیلی مطلوب. (مندرج در شرایط اختصاصی)

۲- تصویر دو طرف کارت ملی.

٣- تصویر تمام صفحات شناسنامه .

۴- تصویر دو طرف کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه عمومی (برای آقایان).

۵- شش قطعه عکس (۴×3) رنگی زمینه سفید پشت نویسی شده.

6-گواهینامه مهارتهای هفتگانه کامپیوتر (ICDL)


تذکرات خیلی مهم :

  ۱) ایثارگران ( جانبازان حداقل ده درصد (۱۰٪)، آزادگان با حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه از اولویت مقرر و امتیازات مربوطه برخودار خواهند بود. مشمولین این بند ضروری است گواهی مربوطه و کارت ایثار را از مراجع ذیصلاح حسب مورد ( بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی استان، ستاد رسیدگی به امور آزادگان، بنیاد شهید انقلاب اسلامی ) تا قبل از برگزاری آزمون اخذ نمایند. همچنین در زمان ثبت نام آزمون گزینه سهمیه ایثارگری خود را در بند مربوط درج نمایند. در غیر اینصورت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور هیچگونه مسئولیتی جهت اعمال سهمیه ایشان ندارد.

۲) سران دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق مادام که در این سمت اشتغال دارند حق شرکت در آزمون مذکور را نخواهند داشت.

۳) هرمتقاضی حق انتخاب یک محل را دارد و لازم است نام و کد محل مورد تقاضا را در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند.

۴) داوطلبان باید محل مورد تقاضا را طبق اعلام نیازهای ذکر شده در آگهی از جهات مختلف مورد بررسی قرار داده و انتخاب نمایند پس از ثبت نام، تغییر محل مورد تقاضا به هیچ وجه امکان پذیر نخواهد بود.

۵) ثبت نام و شرکت در آزمون و احراز نمره کتبی ایجاد حقی برای متقاضی نمی نماید بدیهی است پذیرش نهایی بعد از انجام اختبار شفاهی و گزینش با احراز صلاحیت داوطلب برای تصدی سردفتری اسناد رسمی مطابق مقررات به تشخیص سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خواهد بود.

۶) متقاضیان در صورت اعلام قبولی برای محل انتخابی در زمان ثبت نام حق درخواست تغییر محل را تحت هیچ عنوان نخواهند داشت.

۷) صدور ابلاغ سردفتری منوط به طی دوره کارآموزی و احراز صلاحیت عملی داوطلب خواهد بود.

۸) چنانچه در هر مرحله از آزمون تا صدور ابلاغ و پس از آن خلاف اظهارات و مدارک ارسالی از سوی داوطلبان اثبات گردد، از فهرست داوطلبان یا پذیرفته شدگان حذف و در صورت صدور ابلاغ نیز لغو ابلاغ خواهند شد. 

مطلب قبلی جزئیات برگزاری آزمون ارشد اعلام شد/آغاز توزیع کارت از دوشنبه
مطلب بعدی دوره آمادگی آزمون وکالت ۹۷
Print
1118 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
  • Comments

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

  • بازگشت به بالای سایت